Żwacze to jedna z części żołądka krów. Podsuszone oraz odpowiednio przechowywane są idealnym przysmakiem dla psa. Młode i starsze psy uwielbiają ten produkt, ponieważ jest smaczny i ma bardzo atrakcyjny dla zwierząt zapach. Żwacze wołowe dla psów pomagają oczyścić zęby oraz dostarczają cennych probiotyków, które regulują pracę układu pokarmowego zwierzęcia.
Zalety podawania psom żwaczy wołowych
Żwacze wołowe dla psa dostępne w sklepie https://www.dolina-noteci.pl/product-pol-1910-Gryzak-dla-psa-suszone-zwacze-wolowe-200-g.html to atrakcyjny przysmak, to jednak niejedyna zaleta tego produktu. Specjalnie przygotowane żwacze są bogatym źródłem probiotyków. Regulują florę bakteryjną, co bardzo korzystnie wpływa na układ pokarmowy zwierzaka. To produkt polecany psiakom, które cierpią na niestrawność, zaparcia lub biegunki. Co więcej, żwacze wołowe dla psa pomagają oczyścić kamień nazębny.
Na co pomagają żwacze wołowe?
Gryzaki wołowe dla psa oczyszczą zęby zwierzaka, a masaż dziąseł korzystnie wpłynie na samopoczucie psiaka. Konsystencja żwaczy sprawia, że pies musi je długo gryźć, a to idealny sposób na uspokojenie oraz na zabawę. Dzięki temu szczeniak nie podgryza mebli oraz butów. Żwacz jest więc połączeniem zabawy i zdrowego suplementu diety. Gryzienie oraz żucie poprawia pracę mięśni żuchwy, co również jest doskonałym ćwiczeniem.
Nieodpowiednia dieta może przyczyniać się do zaburzenia mikroflory jelitowej. Problemy żołądkowe pogarszają komfort życia psa, wiążą się z częstymi wizytami w gabinetach weterynaryjnych, co może być kosztowne. Podawanie psu żwaczy wołowych jest jedną z metod poprawy funkcjonowania układu pokarmowego. To szczególnie istotne dla młodych psów oraz dla zwierząt, które przeszły antybiotykoterapię. Żwacze wołowe dla psa regulują perystaltykę jelit, pomagają zlikwidować uporczywe biegunki oraz usprawniają trawienie pokarmów.
Kiedy podać psu żwacze wołowe?
Jak widać, zalet stosowania żwaczy wołowych dla psów jest wiele, dlatego warto zdecydować się na ten smakołyk i podać go swojemu pupilowi. Naturalna przekąska nie zawiera konserwantów ani polepszaczy smaku. Pies może dostawać ją regularnie, np. jako nagrodę po treningu lub po spacerze. Żwacze mają charakterystyczny zapach, dlatego można podawać je na zewnątrz.
Przekąska wpłynie pozytywnie na dobrostan zwierzaka, zapewni mu radosną zabawę oraz zadba o higienę jamy ustnej. Żwacze można podawać młodym psom w ramach zabawy i profilaktyki oraz starszym psom, które potrzebują poprawy stanu mikroflory jelitowej. Naturalne gryzaki wołowe dla psów są suszone za pomocą ciepłego powietrza, a sterylne pakowanie gwarantuje bezpieczeństwo zwierzęciu.