W dobie rosnących rachunków za energię elektryczną oraz ciągle zwiększającego się zapotrzebowania na nią, należy szukać nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań. Fotowoltaika jest odpowiedzią na ten problem. Dzięki niej można uniezależnić się od zewnętrznych dostaw, oszczędzić pieniądze na rachunkach oraz stworzyć prawdziwie ekologiczny dom.
Fotowoltaika – komu zaufać?
Firm proponujących takie usługi i produkty jest bardzo wiele. Warto więc postawić na sprawdzonego partnera. Wyróżnienia takie jak „Dobra Marka — Jakość, Zaufanie, Renoma”, „Top Marka roku w kategorii jakość i innowacyjność branży budowlanej — instalacje fotowoltaiczne” czy „Złote Godło Konsumenckiego Lidera jakości” wskazują na doświadczony zespół dbający o klienta oraz jego potrzeby. Takimi osiągnięciami może pochwalić się firma E.ON Sp. z o.o. Z ich ofertą można zapoznać się na poniższej stronie: https://eonfoton.pl/dla-domu/fotowoltaika.
Systemy fotowoltaiczne składają się z wielu elementów. Wśród nich możemy wymienić magazyny energii, które, choć nie są niezbędne, stanowią bardzo istotny dodatek.
Magazyny energii – by zachować nadwyżki w produkcji
Jednym z celów posiadania fotowoltaiki jest zwiększenie niezależności budynku od zewnętrznej sieci oraz zabezpieczenie go na wypadek przerwy w dostawie prądu, które mogą wynosić w ciągu roku nawet kilkaset minut. Chroni to również sprzęt elektroniczny przed nagłymi skokami napięcia.
Dlatego warto zainwestować w magazyn energii, który w połączeniu z fotowoltaiką stanowi kompletny i uzupełniający się system. Całość jest tak zaprojektowana, że istnieje możliwość podłączenia magazynu do już istniejącej instalacji bez potrzeby przeróbek czy dodatkowych kosztów.
Takie rozwiązania oferuje wiele firm. Jedną z nich jest E.ON. Szczegóły oraz pytania ofertowe można kierować na stronie: https://eonfoton.pl/dla-domu/magazyn-energii-dla-domu.
Główne zalety magazynów energii
Do najważniejszych cech wspomnianego wyżej rozwiązania należą:
- długa żywotność,
- wysoka wydajność pracy,
- możliwa praca niezależnie od sieci energetycznej,
- gwarancja na kilka-kilkanaście lat,
- łatwa możliwość rozbudowy systemu o kolejne elementy.
Nowoczesne magazyny energii korzystają z rozwiązań przyjaznych środowisku, czyli technologii LiFePO4 (bez zawartości kobaltu).